HOME WEB-SITE

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Sondaj - Numar de curse

In jos 
AutorMesaj
Nick
Administrator
Administrator

Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Sondaj - Numar de curse   Dum Ian 10, 2010 11:28 pm

Mai jos va rog sa scrieti daca doriti sa punem 2 curse pe saptamana. Si alegeti zilele in care sa se desfasoare cursele.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://campionateonline.forumhit.ro
vali
Nou Venit
Nou Venit

Varsta : 25
Localizare : Ploiesti

MesajSubiect: Re: Sondaj - Numar de curse   Dum Ian 10, 2010 11:48 pm

dupa parerea mea categoric nu deoarece deabea am timp sami pregatesc o cursa pe saptamana si acceea in week-end datorita probramului meu de scoala.
Evil or Very Mad
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
eugen
Licean
Licean

Data de inscriere : 10/01/2010
Varsta : 48
Localizare : Pitesti

MesajSubiect: Re: Sondaj - Numar de curse   Lun Ian 11, 2010 12:08 am

Dupa parerea mea, bile pentru:
-ne cunoastem mai bine masinile, colegii
-cateodata asteptarea prea lunga aduce plictiseala
-timpul intre 2 curse este mai mic si propice pentru a-ti lua o eventuala revansa

Bile contra:
-timpul destul de scurt intre curse atrage dupa sine o munca extraordinara din partea celor care se ocupa cu analizarea fazelor litigioase
-poate sunt unii care nu au setari gata pregatite si le fac pe moment, ceea ce le va ingreuna treaba

Pana la urma, cred ca am sa ma mai gandesc, dar in principiu, pentru mine conteaza vocea majoritatii.

Eu zic DA, ar merge 2 curse pe saptamana, dar nu ma pot pronunta in legatura cu zilele. Asta se alege de comun acord cu toti - Marti (cum este deja acceptat de toti) si, zic eu, Vineri ca sa fie timp cat de cat acceptabil intre curse, pentru ca nu seamana una cu alta.
Sus In jos
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

Varsta : 35

MesajSubiect: Re: Sondaj - Numar de curse   Lun Ian 11, 2010 9:00 am

Si eu vreau 2 curse pe saptamina!Deja ma plictisesc acum!Cit despre penalizare in cursa sunt 3 care se uita si hotarasc!Eu as veni pune lungimea cursei 50% iar invulerabilitatea sa devina off dupa acest sezon Exclamation cheers
Sus In jos
Superman_S
Nou Venit
Nou Venit

Varsta : 26
Localizare : Slatina

MesajSubiect: Re: Sondaj - Numar de curse   Lun Ian 11, 2010 11:22 am

mi-ar placea sa fie 2 curse pe saptamana...insa doar cu conditia ca una din ele sa fie joi seara sau sambata dim...ca in rest nu prea pot...abia daca pot martea
Sus In jos
messy10
Nou Venit
Nou Venit

Localizare : Bihor ,, Tileagd

MesajSubiect: Re: Sondaj - Numar de curse   Lun Ian 11, 2010 1:07 pm

salll si eu as vrea 2 curse pe saptamana una sa fie martea cum e iar una sambata ramane de vazut cum o sa vreti sa alegeti Very Happy lol!
Sus In jos
adi1618
Organizator GP2
Organizator GP2

Localizare : Targu Mures

MesajSubiect: Re: Sondaj - Numar de curse   Lun Ian 11, 2010 1:36 pm

ar merge si 2 curse pe saptamana. una sa ramane marti asa cum e si cealalata vedem cum
Sus In jos
adrian2086
Nou Venit
Nou Venit

Localizare : pitesti

MesajSubiect: sall   Lun Ian 11, 2010 6:33 pm

ar fi bine 2 curse pe saptamana una e prea putin, si sper ca cealalta sa fie joia cred k in wekend nu ar fi bine
Sus In jos
eugen
Licean
Licean

Varsta : 48

MesajSubiect: Re: Sondaj - Numar de curse   Mar Ian 12, 2010 7:48 am

Din cate observ eu, din optiunile de pana acum, majoritatea doresc sa fie doua curse pe saptamana, dar ziua desfasurarii celei de-a doua curse este incerta si va fi foarte greu de ales pentru a multumi o mare majoritate a celor inscrisi.
Ziua in care unul poate sa participe nu coincide de multe ori cu ziua in care pot ceilalti si de aici, parerea mea este, ca cea de a doua cursa a saptamanii se va desfasura, indiferent de ziua aleasa de comun acord sau tragere la sorti, doar pentru a puncta in clasamentul pe echipe, daca:
1. fiecare isi va exprima optiunea in ceea ce priveste ziua desfasurarii, putand alege un numar de doua zile
2. se va face o centralizare, iar ziua in care se observa ca se intruneste un numar de cel putin 7-8 participanti, va fi aleasa ca zi de desfasurare
3. se va lua in calcul ca in ziua respectiva sa fie cel putin un reprezentant de la fiecare echipa pentru ca in felul acesta nici una dintre echipe sa nu fie vaduvita in clasament, prin neprezentare. Aici lupta se da pe traseu.
4. daca punctul 3 nu se poate realiza din diferite motive, punctul 2 sa fie conditie obligatorie. Mie nu mi-ar conveni sa castig intr-o cursa concurand de unul singur, nu de alta dar concurez singur si ajung pe locul 2 sau concurez singur si la finalul cursei ma trezesc si cu penalizari chiar daca nu m-a presat nimeni Very Happy Laughing

As dori daca aveti ceva de obiectat sau de adaugat, pro sau realitatea, pardon, contra, nu va sfiiti.

Cu respect pentru toti
Sus In jos
Nick
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Sondaj - Numar de curse   Dum Ian 17, 2010 12:07 am

-- La fel vad si eu, doar 2 sunt contra a se disputa 2 curse pe saptamana.
-- Eu propun asa. Sa asteptam pana la 1 Februarie pentru ca, in aceasta perioada multi au teze, examene, e sfarsit de semestru la scoala/facultate si propun ca de la 1 Februarie sa desfasuram cate 2 curse pe saptamana. O zi "pare" batuta in cuie, adica MARTEA, dar este indecisa ziua in care sa se desfasoare cea de a doua cursa. Va rog sa scrieti de aici in jos in ce zi sa se desfasoare cea de-a doua cursa. Eu propun ziua de JOI sau VINERI. Miercuri nu vreau eu pt ca e imediat dupa ziua de Marti, iar Sambata si Duminica nu. In week-end lumea pleaca din casa si neah nu se poate tine o cursa.
-- Eu propun sa desfasuram cursele LUNEA si JOIA. Cine e de acord cu mine sa spuna mai jos. Sau sa aleaga ei orice zi de Luni pana Vineri.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://campionateonline.forumhit.ro
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

Varsta : 35

MesajSubiect: Re: Sondaj - Numar de curse   Dum Ian 17, 2010 12:33 am

Nick a scris:
-- La fel vad si eu, doar 2 sunt contra a se disputa 2 curse pe saptamana.
-- Eu propun asa. Sa asteptam pana la 1 Februarie pentru ca, in aceasta perioada multi au teze, examene, e sfarsit de semestru la scoala/facultate si propun ca de la 1 Februarie sa desfasuram cate 2 curse pe saptamana. O zi "pare" batuta in cuie, adica MARTEA, dar este indecisa ziua in care sa se desfasoare cea de a doua cursa. Va rog sa scrieti de aici in jos in ce zi sa se desfasoare cea de-a doua cursa. Eu propun ziua de JOI sau VINERI. Miercuri nu vreau eu pt ca e imediat dupa ziua de Marti, iar Sambata si Duminica nu. In week-end lumea pleaca din casa si neah nu se poate tine o cursa.
-- Eu propun sa desfasuram cursele LUNEA si JOIA. Cine e de acord cu mine sa spuna mai jos. Sau sa aleaga ei orice zi de Luni pana Vineri.

Eu aleg vinerea pentru a se disputa a doua cursa!o sa ma gindesc kum va fi si k sesiunea de teste! Exclamation
Sus In jos
Superman_S
Nou Venit
Nou Venit

Varsta : 26
Localizare : Slatina

MesajSubiect: Sal   Mier Ian 20, 2010 9:15 am

Eu as mai propune cv indiferent ca se vor disputa 1 sau 2 curse...eu zic ca,calificarile sa se dispute cu o zi inainte ca dureaza prea mult sa facem si cursa si calificarile in aceeasi...ca mai suntem si obositi...
Sus In jos
adi1618
Organizator GP2
Organizator GP2

Localizare : Targu Mures

MesajSubiect: Re: Sondaj - Numar de curse   Joi Ian 21, 2010 9:56 pm

Sper sa se puna doua curse pe saptamana. marti si vineri eu zic ca ar fi bine. eu pot si in celelalte zile, doar sa se implementeze 2 curse pe saptamana.
Sus In jos
Nick
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Sondaj - Numar de curse   Mier Ian 27, 2010 11:50 am

Decizie finala:
1. Se vor desfasura 2 curse pe saptamana
2. Zilele de desfasurare a calificarilor si curselor sunt: Martea si Vinerea