HOME WEB-SITE

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

FRANTA, Magny-Cours

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Nick
Administrator
Administrator

Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: FRANTA, Magny-Cours   Dum Feb 21, 2010 6:45 pm

Discutii despre Magny-Cours
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://campionateonline.forumhit.ro
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

Data de inscriere : 10/01/2010
Varsta : 35
Localizare : Pitesti

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Dum Feb 21, 2010 7:07 pm

Un circuit destul de tehnic k viraje in care or sa fie probleme!Cele 3 sicane si acul de par vor pune mari probleme pe linga toate astea si vibratoarele iti pot provoca surprize prin realizarea unui spin! Exclamation
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
adi1618
Organizator GP2
Organizator GP2

Localizare : Targu Mures

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Dum Feb 21, 2010 8:25 pm

Robert, ce faci? Imi iei responsabilitatile?
Este un circuit foarte reusit, pe care se poate depasi. pe linia dreapta dinainte de acul de par se poate incerca o depasire. Sicanele cum a spus si Robert pot provoca surprize, dar asta este ideea sa fortezi cat mai mult dar in acelasi timp sa ai grija sa nu gresesti.
Sus In jos
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Dum Feb 21, 2010 9:43 pm

Adi nu uita kum a fost la marele premiu al europei!Am inteles k ati jucat popice! Exclamation
Sus In jos
adi1618
Organizator GP2
Organizator GP2

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Dum Feb 21, 2010 9:44 pm

Popice putin spus:))
Sus In jos
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Lun Feb 22, 2010 8:39 am

Adi se pare k eu k tine si k Nick suntem singuri kare vizitam forumul! Exclamation
Sus In jos
Nick
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Lun Feb 22, 2010 11:48 am

Dupa Marius si Ionik15 se pare ca Sorin a cedat luptei pentru titlu si s-a retras pentru a doua oara... daca ar dori sa se intoarca nu il voi mai primi eu... aici nu ne jucam de a soarecele si pisica... ori ramai, ori pleci si sa lasa-ne... Sorin a iesit din campionat pe motiv ca am schimbat regulile de la cursa la cursa, dar el nu stie ca, acest campionat e un experiment pentru sezonul urmator. Deci e valabil pentru toata lumea... Acest campionat este un test si un experiment pentru toata lumea... vreau sa incerc multe detalii si reguli pe care doresc sa le fixez pentru toate campionatele sau sezoanele care vor urma...
Sus In jos
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Lun Feb 22, 2010 7:07 pm

Asta este !Akum nu o sa fie o tragedie!Important sa reusesti sa iti faci playeri pentru sezonul urmator si sa ai un regulament bine pus la punct!Oice sut in fund este un pas inainte!Capu sus! Exclamation
Sus In jos
eugen
Licean
Licean

Varsta : 48

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Lun Feb 22, 2010 7:29 pm

Nick a scris:
Dupa Marius si Ionik15 se pare ca Sorin a cedat luptei pentru titlu si s-a retras pentru a doua oara... daca ar dori sa se intoarca nu il voi mai primi eu... aici nu ne jucam de a soarecele si pisica... ori ramai, ori pleci si sa lasa-ne... Sorin a iesit din campionat pe motiv ca am schimbat regulile de la cursa la cursa, dar el nu stie ca, acest campionat e un experiment pentru sezonul urmator. Deci e valabil pentru toata lumea... Acest campionat este un test si un experiment pentru toata lumea... vreau sa incerc multe detalii si reguli pe care doresc sa le fixez pentru toate campionatele sau sezoanele care vor urma...

Cred ca stiti ca nu accept nici eu orice. La randul vostru si voi ati avut momente cand v-ati retras din anumite locuri, pe care nu stau acum sa le enumar aici, pe aceleasi motive. Tin sa readuc in "obisctiv" urmatorul lucru, si tot atat de bine sper sa cititi si sa intelegeti adevaraut sens al expresiei, dar mai ales al explicatiei acesteia, care este data de DEX:
"A JIGN//Í ~ésc tranz. (persoane) 1) A înjosi prin vorbe sau purtare nedemnă; a ofensa; a insulta. 2) înv. A face să suporte un prejudiciu.
JIGNÍRE, jigniri, s.f. Acțiunea de a jigni și rezultatul ei; ofensă, insultă; (concr.) vorbă, faptă care jignește. "

Aceste schimbari care nu sunt aduse la cunostinta in timp util si tuturor celor care sunt direct implicati, nu fac altceva decat sa lezeze pe oricare din cei implicati.

Sper ca nu am lezat pe nimeni, dar corect ar fi sa fim anuntati de la bun inceput.
Cat despre faptul ca nu intra decat 2-3 insi pe forum sau pe site, este total eronat.
Intram in fiecare zi, dar nu vedem decat ce stiam. Noutatile apar cand nu ne asteptam , probabil chiar cu 5 minute inainte de curse, ceea ce nu mi separe normal. Asta este.
Daca doriti sa aveti un campionat creat din oameni dispusi in fiecare cursa, sa faca experimente, ma anuntati, nu de alta dar, dupa ce ca apar acasa inainte cu 5-10 minute de inceperea cursei, cel putin eu, nu mai am timp sa mai intru si pe forum sau pe site sa vad daca s-a mai modificat ceva, si pe urma ma gandesc ca poate toate aceste modificari sunt facute sa fie un campionat in care sa existe doar locurile 1-4 in conditia in care noi, umpluturile nu suntem pe plac.
Scuze de limbajul mai acid dar deja am simtamantul ca acest campionat nu este pentru oricine, la cum sunt reactiile fata de anumite persoane.

Cam atat ar fi pentru inceput si astept sa mi se confirme anumite presentimente.
Nu sunt un las, dar asa cum am spus si cu alte ocazii, in alte campionate si circumstante, nu ma dau la o parte decat daca vad ca nu sunt agreat.
Ceea ce ne aduna, ne dezbina prin patima.

Cu respect pentru toti si sa ne auzim cu bine.
Sus In jos
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Lun Feb 22, 2010 9:12 pm

eugen a scris:
Nick a scris:

Cred ca stiti ca nu accept nici eu orice. La randul vostru si voi ati avut momente cand v-ati retras din anumite locuri, pe care nu stau acum sa le enumar aici, pe aceleasi motive. Tin sa readuc in "obisctiv" urmatorul lucru, si tot atat de bine sper sa cititi si sa intelegeti adevaraut sens al expresiei, dar mai ales al explicatiei acesteia, care este data de DEX:
"A JIGN//Í ~ésc tranz. (persoane) 1) A înjosi prin vorbe sau purtare nedemnă; a ofensa; a insulta. 2) înv. A face să suporte un prejudiciu.
JIGNÍRE, jigniri, s.f. Acțiunea de a jigni și rezultatul ei; ofensă, insultă; (concr.) vorbă, faptă care jignește. "

Aceste schimbari care nu sunt aduse la cunostinta in timp util si tuturor celor care sunt direct implicati, nu fac altceva decat sa lezeze pe oricare din cei implicati.

Sper ca nu am lezat pe nimeni, dar corect ar fi sa fim anuntati de la bun inceput.
Cat despre faptul ca nu intra decat 2-3 insi pe forum sau pe site, este total eronat.
Intram in fiecare zi, dar nu vedem decat ce stiam. Noutatile apar cand nu ne asteptam , probabil chiar cu 5 minute inainte de curse, ceea ce nu mi separe normal. Asta este.
Daca doriti sa aveti un campionat creat din oameni dispusi in fiecare cursa, sa faca experimente, ma anuntati, nu de alta dar, dupa ce ca apar acasa inainte cu 5-10 minute de inceperea cursei, cel putin eu, nu mai am timp sa mai intru si pe forum sau pe site sa vad daca s-a mai modificat ceva, si pe urma ma gandesc ca poate toate aceste modificari sunt facute sa fie un campionat in care sa existe doar locurile 1-4 in conditia in care noi, umpluturile nu suntem pe plac.
Scuze de limbajul mai acid dar deja am simtamantul ca acest campionat nu este pentru oricine, la cum sunt reactiile fata de anumite persoane.

Cam atat ar fi pentru inceput si astept sa mi se confirme anumite presentimente.
Nu sunt un las, dar asa cum am spus si cu alte ocazii, in alte campionate si circumstante, nu ma dau la o parte decat daca vad ca nu sunt agreat.
Ceea ce ne aduna, ne dezbina prin patima.

Cu respect pentru toti si sa ne auzim cu bine.

Eugen in momentul de fata Nick pregateste un campionat nou!Kum asta a fost primul a ales sa il sacrifice pentru a nu exista probleme in noul campionat!Poate ma contrazici si sti k am avut niste discuti dar sunt citiva pe aici pentru care nu plec sau nu renunt va stiti care sa nu dau eu nume!Sunt un impatimit al jocului world of warcraft,iar calitatea si conditiile difera de la cer la pamint si totusi vin aiciEu sper k atunci kind o sa revin sa aiba o alta fata!Nu am facut referire la tine dar intelege k sunt persoane care joaca si nu au cont sau nu au intrat nici macar odata pe aici!Se stiu ei care!Cit despre tine i-am propus lui nick sa te clonam sa avem vreo 10-12 k tine ! Exclamation
Sus In jos
adi1618
Organizator GP2
Organizator GP2

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Lun Feb 22, 2010 9:20 pm

Salutare. Doar acuma am ajuns acasa sa vad ce s-a mai scris. Eugen, sincer eu imi doresc sa ramai cu noi. Ai dovedit de mult fair play, dar in acelasi timp cu fiecare cursa iti imbunatatesti calitatile. Eu sper sa ramai. Am fost aici de la inceput, si voi continua.
Sus In jos
Superman_S
Nou Venit
Nou Venit

Varsta : 26
Localizare : Slatina

MesajSubiect: sal   Lun Feb 22, 2010 10:00 pm

salut ca n-am mai vb de mult ... nush dc va certati atat...este doar un joc pe care il jucam ca ne place nu il jucam pt bani
Sus In jos
eugen
Licean
Licean

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Lun Feb 22, 2010 10:02 pm

Nu se cearta nimeni.
Dadeam cu parerile unul in altul. Very Happy
Sus In jos
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Lun Feb 22, 2010 11:12 pm

Eugene vrem sa te clonam!Ce zici?Orikum va pregateste Nick niste surprize in bine zic eu!Superman miine tin eu serverul sa nu dea dracu sa chiulesti!Tu sa zici k-am pe la cit ajungi sau vb k nick sa prinzi niste calificari! Exclamation
Sus In jos
eugen
Licean
Licean

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Mar Feb 23, 2010 7:51 am

Robert83pit a scris:

Eugen in momentul de fata Nick pregateste un campionat nou!Kum asta a fost primul a ales sa il sacrifice pentru a nu exista probleme in noul campionat!

Nu zic sa nu faca in asa fel incat, de campionatele urmatoare, sa nu mai existe unele impedimente sau inadvertente. Chiar este laudabila initiativa de a face un lucru bun. Eu am pus problema ca toate aceste "modificari de moment", pot aduce, pe langa fluidizarea, fluenta sau buna desfasurare a activitatilor, si pierderea unor competitori. Nu toti accepta schimbarea si mai ales cand aceasta este chiar in momentele premergatoare unei curse. Eu ma adaptez, sper, la orice situatie, la fata locului.
Parca a existat o initiativa da a se face modificari cu largul concurs al tuturor, prin vot si de comun acord cu majoritatea.

Robert83pit a scris:

Nu am facut referire la tine dar intelege k sunt persoane care joaca si nu au cont sau nu au intrat nici macar odata pe aici!Se stiu ei care!

Sincer, pe mine nu ma deranjeaza prea tare aspectul. Poate ei asa considera ca este mai bine pentru ei, poate chiar nu au nimic de spus, sau poate chiar nu dispun de timpul necesar pentru a accesa site-ul sau forumul, avand programul poate atat de incarcat incat intra doar la curse.
Daca a-m dori sa facem un campionat doar cu cei inscrisi pe forum, situatia este ca si rezolvata. Numele serverului si parola sa fie date pe forum, la o rubrica speciala in care sa nu aiba acces decat cei inscrisi pe forum, si asta sa se faca doar cu cateva minute inainte de calificari, cu 30 de minute inainte, sau cum va fi ales.
Si astfel, fiecare dintre cei inscrisi in campionat, va sti ca, spre exemplu, marti la ora 20 va intra la rubrica "Servere curse" si va afla sau va citi de acolo ca serverul se numeste "F1 pro", iar parola este xxxx
Ceva de genul:

Cursa: Franta
Data : Marti 23.02.2010
Ora desfasurarii cursei: 20:30
Server : F1 pro
Parola: xxxx

sau simplu:

Cursa: Franta
Server : F1 pro
Parola: xxxx

pentru ca celelalte sunt postate pe site.
Iti aduci aminte ca asa era odata, doar ca ni se dadea si IP la server.

Cu stima si respect.
Sus In jos
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Mar Feb 23, 2010 10:00 am

Nu pune pe forum parola din mai multe motive!Primul ar fi k orici are f1 challenge instalat si intra pe aici poate intra pe server,iar al dolea motiv este pentru a se evita intrare pe server in timpul calificarilor pentru k ai observat si tu se intimpla sa intre cineva si ti se opreste imaginea dupa care te da mai in fata!Gindestete k ai face un timp bun si vezi ce ar iesi dak ti s-ar intimpla in acel tur dak ai pati asa! Exclamation
Sus In jos
Superman_S
Nou Venit
Nou Venit

Varsta : 26
Localizare : Slatina

MesajSubiect: sal   Mar Feb 23, 2010 11:42 am

nu iti fa griji roberte...o sa fiu la timp pt calificari...dar duminica am fost la tara si n-am avut cu cn sa vin mai devreme...daca e cv senzational de nu apar nick are nr meu si ma poate contacta
Sus In jos
eugen
Licean
Licean

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Mar Feb 23, 2010 11:44 am

M-am gandit si eu ca din cauza asta nu se face asa.
Dar si aici se pot evita acest gen de situatii, pentru ca cel care face serveru are "painea si cutitul" in mana lui. Deci daca intra cineva prea tarziu sau cineva necunoscut, ii poate da afara, nu? Sau ma insel? Si pe urma daca nu este inregistrat pe forum nu poate vedea sectiunea cu numele serverului si parola.
Ma rog, eu am dat un exemplu, nu am dat o lege sa ramana Very Happy
Sus In jos
Nick
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Mar Feb 23, 2010 12:09 pm

Puff... acuma vad si eu ce ati scris Very Happy

Eugen, te rog frumos nu mai crede ca voi cei mai incepatori sunteti de umplutura aici... nu e adevarat... acest campionat este pentru toata lumea... toti suntem incepatori, chiar si eu sunt incepator... sunt altii mult mai buni decat mine si chiar birta...

Cu privire la datele serverului si parola sa fie publicate pe forum, are dreptate robert... deci cel mai bine e sa vi le trimit eu pe mess.... iar datele despre cursa sunt publicate pe site... daca cautati mai atenti veti gasi toate detalile despre cursa... si anume: data practice, ora practice, data cursei, ora calificari + curse, cate ture sunt, distanta minima de parcurs... absolut totul...

Daca as face un topic pe forum unde sa avem acces doar cei care suntem inscrisi sau avem cont... nu se poate... e o persoana care nu are cont... daca vreti sa aflati, acela e viola... Very Happy
Sus In jos
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Mar Feb 23, 2010 12:17 pm

eugen a scris:
M-am gandit si eu ca din cauza asta nu se face asa.
Dar si aici se pot evita acest gen de situatii, pentru ca cel care face serveru are "painea si cutitul" in mana lui. Deci daca intra cineva prea tarziu sau cineva necunoscut, ii poate da afara, nu? Sau ma insel? Si pe urma daca nu este inregistrat pe forum nu poate vedea sectiunea cu numele serverului si parola.
Ma rog, eu am dat un exemplu, nu am dat o lege sa ramana Very Happy

Sti kare ii faza k datul afara?Datorita faptului k ii crackuit aiurea s-ar putea sa ai norocul kind vrei sa il dai afara sa ii dai pe toti,iar munca pe care ai facut-o pt calificari sa duk pe apa simbetei!Sti k s-a mai intimplat! Exclamation
Sus In jos
eugen
Licean
Licean

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Mar Feb 23, 2010 12:41 pm

Am dat si eu cu parerea, pentru ca, oricum am impresia ca ce este facut pana acum si asa cum se desfasoara in momentul de fata, este intr-o faza destul de acceptabila.
Cred ca v-ati obisnuit cu faptul ca nu ma plang aiurea si din orice.
Le accept si incerc sa fac fata cat mai bine posibil. Cand nu mai reusesc sa fac fata, incerc sa fac pluta sau spatele, manecile, mansete, fac eu ceva. Very Happy Laughing
Sus In jos
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Mar Feb 23, 2010 1:19 pm

eugen a scris:
Am dat si eu cu parerea, pentru ca, oricum am impresia ca ce este facut pana acum si asa cum se desfasoara in momentul de fata, este intr-o faza destul de acceptabila.
Cred ca v-ati obisnuit cu faptul ca nu ma plang aiurea si din orice.
Le accept si incerc sa fac fata cat mai bine posibil. Cand nu mai reusesc sa fac fata, incerc sa fac pluta sau spatele, manecile, mansete, fac eu ceva. Very Happy Laughing

lol!Eugen tot eugen ramine!pina nu scoate el o perla! cheers
Sus In jos
Nick
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Mier Feb 24, 2010 11:14 am

Penalizari pe Magny-Cours:

GEO: cut linia alba la iesirea de la boxe (secv:830) --> penalizare 5 sec

ROBERT: lovire GEO (secv: 68 - 73) --> penalizare 10 sec

ADITA: intrare nepermisa pe pista si lovire NICK (secv: 76 - 84) --> penalizare 24 sec

ANGELO:
-- cut-uri la greu, cateva dintre ele sunt la secventele 88, 923, 1040, 1201, 1671 --> penalizare 15 sec
-- cut linia alba la iesirea de la boxe (secv: 813) --> penalizare 5 sec
-- penalizare 10 sec pe timpul de calificari din circuitul din Germania din cauza ca nu a respectat steagul albastru si s-a duelat cu GEO, care era pe locul 2

EUGEN:
-- cut-uri: 1340, 1420 --> penalizare 6 sec
-- lovire VIOLA (secv:1405 - 1411) --> penalizare 12 sec

GYUPA: lovire EUGEN (secv: 47 - 63) --> penalizare 32 de sec

SUPERMAN:
-- lovire ADITA (secv: 69 - 76) --> penalizare 14 sec
-- lovire NICK (secv: 241 - 249) --> penalizare 16 sec
Sus In jos
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Mier Feb 24, 2010 11:32 am

Nick a scris:
Penalizari pe Magny-Cours:

GEO: cut linia alba la iesirea de la boxe (secv:830) --> penalizare 5 sec

ROBERT: lovire GEO (secv: 68 - 73) --> penalizare 10 sec

ADITA: intrare nepermisa pe pista si lovire NICK (secv: 76 - 84) --> penalizare 24 sec

ANGELO:
-- cut-uri la greu, cateva dintre ele sunt la secventele 88, 923, 1040, 1201, 1671 --> penalizare 15 sec
-- cut linia alba la iesirea de la boxe (secv: 813) --> penalizare 5 sec
-- penalizare 10 sec pe timpul de calificari din circuitul din Germania din cauza ca nu a respectat steagul albastru si s-a duelat cu GEO, care era pe locul 2

EUGEN:
-- cut-uri: 1340, 1420 --> penalizare 6 sec
-- lovire VIOLA (secv:1405 - 1411) --> penalizare 12 sec

GYUPA: lovire EUGEN (secv: 47 - 63) --> penalizare 32 de sec

SUPERMAN:
-- lovire ADITA (secv: 69 - 76) --> penalizare 14 sec
-- lovire NICK (secv: 241 - 249) --> penalizare 16 sec

Mie nu mi se pare lovire la Geo!A fost un duel roata la roata uiate si vezi k eu am fost pe interior si am iesit larg si la el a fost invers!Ce trebuia sa ma opresc si sa il l-as sa ma depaseasca? Exclamation
Sus In jos
Nick
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   Mier Feb 24, 2010 11:34 am

Robert83pit a scris:

Mie nu mi se pare lovire la Geo!A fost un duel roata la roata uiate si vezi k eu am fost pe interior si am iesit larg si la el a fost invers!Ce trebuia sa ma opresc si sa il l-as sa ma depaseasca? Exclamation

Astept decizia lu Birta...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: FRANTA, Magny-Cours   

Sus In jos

FRANTA, Magny-Cours
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: GP Romania :: GP Romania - Season 1-
Mergi direct la: