HOME WEB-SITE

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

MONACO, Monte Carlo

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Nick
Administrator
Administrator

Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: MONACO, Monte Carlo   Dum Feb 07, 2010 10:33 pm

Vorbiti aici ce vreti de "cosmarul" Monte Carlo....
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://campionateonline.forumhit.ro
eugen
Licean
Licean

Data de inscriere : 10/01/2010
Varsta : 48
Localizare : Pitesti

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Dum Feb 07, 2010 10:43 pm

Mda.
Cursa grea, nervi intinsi la maxim, posibilitati de depasire reduse, in momentul cand esti prins din urma risti sa fii "calcat in picioare", sa se urce pe tine, pentru ca nu ai unde te da la o parte si in general acest lucru se cam intampla in acele curbe fara posibilitate de "adapostire".
Parerea mea este ca poate este singurul circuit care scoate in evidenta cel mai bine, adevaratele abilitati automobilistice, de pilotaj ale fiecaruia.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Nick
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Dum Feb 07, 2010 10:59 pm

Accesati linkul de mai jos sa vedeti accidentul de la prima curba... la cursa sper ca nu ne vom intalni cu asa ceva.. Evil or Very Mad Evil or Very Mad

http://www.trilulilu.ro/Ex1raterestrul/ddac4695a9edf9
Sus In jos
Angello
Nou Venit
Nou Venit

Data de inscriere : 02/02/2010

MesajSubiect: .........mda   Dum Feb 07, 2010 11:06 pm

mda..se vede clar pe reluare........dykey a inceput macelul:)))))))..l-a impins pe gyupa cred..in mn...eu am dat in robert...si asa a inceput dezastrul...sper ca nu o sa ne int cu asa ceva in cursa No .....sfatul meu...luati-o incet la prima curba....bft cheers
Sus In jos
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

Varsta : 35

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Dum Feb 07, 2010 11:08 pm

Trebuie sa va ginditi bine!in primul viraj orice greseala provoaca carambol!Sa speram k o sa fie bine! Exclamation
Sus In jos
eugen
Licean
Licean

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Lun Feb 08, 2010 7:18 am

Nick a scris:
Accesati linkul de mai jos sa vedeti accidentul de la prima curba... la cursa sper ca nu ne vom intalni cu asa ceva.. Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Sigur nu ne vom intalni cu asa ceva.
Dezastrul va fi mai mare pentru ca in cursa vom fi mai multi, deci implicit, in prima curba vor fi angrenate mai multe masini.
Sus In jos
Nick
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Lun Feb 08, 2010 1:08 pm

eugen a scris:
Nick a scris:

Sigur nu ne vom intalni cu asa ceva.
Dezastrul va fi mai mare pentru ca in cursa vom fi mai multi, deci implicit, in prima curba vor fi angrenate mai multe masini.

ai dreptate eugen... si imi e tare teama de incepatorii din campionat... Rolling Eyes
Sus In jos
eugen
Licean
Licean

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Lun Feb 08, 2010 1:33 pm

Nu este neaparat vorba ca ar fi incepatorii. Oricine va trage tare sa prinda un loc bun la iesirea din primul viraj. Si nu cred ca va fi vorba neaparat doar de primul viraj, ca mai sunt si alte viraje "surpriza" in aceasta etapa.
Sus In jos
Nick
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Lun Feb 08, 2010 5:22 pm

eugen a scris:
Nu este neaparat vorba ca ar fi incepatorii. Oricine va trage tare sa prinda un loc bun la iesirea din primul viraj. Si nu cred ca va fi vorba neaparat doar de primul viraj, ca mai sunt si alte viraje "surpriza" in aceasta etapa.

da... imi cer scuze daca v-am jignit zicandu-va "incepatori"... dar ai dreptate ca multi vor sa traga tare ca dupa primul viraj sa prinda un loc bun... pt ca multi se gandesc la faptul ca o cursa se castiga din primul viraj Shocked
Sus In jos
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Lun Feb 08, 2010 5:33 pm

Nick trebuie sa te gindesti k este un circuit unde nu prea ai multe zone de depasit!Si sa stai mult timp in spatele unuia lent iar nu iti convine! Exclamation
Sus In jos
adi1618
Organizator GP2
Organizator GP2

Localizare : Targu Mures

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Lun Feb 08, 2010 7:11 pm

Pai se pot face depasiri. E drept ca mai greu, dar este posibil. O strategie buna iti poate aduce cateva locuri si daca esti curajos destul, dar in acelasi timp sa nu faci prostii mari, se poate incerca depasirea la iesirea din tunel pe zona de franare.
Sus In jos
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Lun Feb 08, 2010 9:47 pm

Adi gindestete k sunt multi incepatori ,iar pentru uni ii prima data in viata lor cind joaca pe monaco!Sa nu ai vreo surpriza kind te baga de tot in parapet!Ii un cutit k doua taisuri! Exclamation
Sus In jos
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Mar Feb 09, 2010 9:12 pm

Nick nu se poate juca frate in halul ala !Toti aveau lag !Am trecut prin adi si prin alti !Eu nu mai vin atita timp kit am lag!Sa iti fie de bine k serverul!K atit mai putin sa dau penalizari! Exclamation
Sus In jos
Nick
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Mar Feb 09, 2010 9:51 pm

Robert83pit a scris:
Nick nu se poate juca frate in halul ala !Toti aveau lag !Am trecut prin adi si prin alti !Eu nu mai vin atita timp kit am lag!Sa iti fie de bine k serverul!K atit mai putin sa dau penalizari! Exclamation

Cum ti-am zis pe messenger... pe canada vroiam sa apelez la ajutorul tau pe server, cum ai zis, a fost lag pe serverul lu angelo, dar am apelat la el, poate era mai bine, dar degeaba, iar tu, la 25 de ani, ai ajuns sa te pui la mintea la incepatori si sa te porti ca un copil, poti sa pleci... m-am saturat de amenintarile astea.

Cine mai vrea sa plece sa imi zica acuma... ca ii dau mana libera... Rolling Eyes Rolling Eyes
Sus In jos
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Mar Feb 09, 2010 10:02 pm

Nick a scris:
Robert83pit a scris:

Cum ti-am zis pe messenger... pe canada vroiam sa apelez la ajutorul tau pe server, cum ai zis, a fost lag pe serverul lu angelo, dar am apelat la el, poate era mai bine, dar degeaba, iar tu, la 25 de ani, ai ajuns sa te pui la mintea la incepatori si sa te porti ca un copil, poti sa pleci... m-am saturat de amenintarile astea.

Cine mai vrea sa plece sa imi zica acuma... ca ii dau mana libera... Rolling Eyes Rolling Eyes

Nick nu are treaba virsta k lagul!Dak tie ti se pare normala cursa mie nu!Eu ti-am zis doar de lag dar vad k tu intelegi ce iti convine!Asta este!Kum sa treaca masina prin masina!Sorin era pe 8 si il prind prin tunel imi si arata steag galben eu frinez si altul trece prin el! Dak mie imi este bine ce conteaza restul! Exclamation
Sus In jos
Superman_S
Nou Venit
Nou Venit

Varsta : 26
Localizare : Slatina

MesajSubiect: salut   Mar Feb 09, 2010 10:24 pm

am fost cam obosit si cam chior si mi-am pus cauciucuri de ploaie ca mi s-a parut ca ploua...iar la prima curba n-am avut c face...am franat la maxim m=-am oprit pe loc dar c a fost acolo nu puteai trece...asta e acuma...cer scz si celor de la mclaren daca erau cu 1 tur in fata mea dar mi-a aparut o sg data steagul albastru la un ferrari pe ult tur sau penultimul si ata...in rest nu...ast sa vad c penalizari am si sper sa nu pierd vreun loc...felicitari la cei care au terminat pe podium si ne vedem maine la practice
Sus In jos
Nick
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Mar Feb 09, 2010 10:58 pm

Recunosc, gresind sa faca Angelo serverul... dar din moment ce ati spus ca merge bine... am zis ca e bine... dar m-am convins in cursa si nu se va mai repeta si la alte curse...

Robert eu merg tot mana ta... nu mai fac probe in curse... recunosc inca o data ca am gresit... Vreau pana la practice CANADA sa imi dai un raspuns daca ma ajuti cu serverul, ca sa stiu ce sa fac...

Eu nu inteleg de ce va stresati, enervati pentru o cursa, pentru un joc... eu ce sa mai zic ca am pierdut locul 2 din cauza la un intarziat ? Ar trebui sa ii iau gatul acelui intarziat ?! Shocked
Sus In jos
eugen
Licean
Licean

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Mier Feb 10, 2010 7:41 am

Am revazut cate ceva din cursa, aseara dupa ce s-a terminat, la cald cum se spune.
Imi cer scuze fata de Nick pentru ca nu am anticipat bine, la acea intrare in tunel, pe unde ma va depasi. Am anticipat gresit, asta este, si din dorinta de a ma da de pe trasa ideala, cred ca l-am facut sa cam franeze in spatele meu.
Imi cer scuze fata de toti cei care, la un moment dat, au trebuit sa ma depaseasca si am dat impresia ca nu ma dau la o parte in timp util, dar am cautat sa ies din locurile mai stramte ca sa nu creez alte minuni.
Sper ca, in general, nu am creat alte surprize neplacute, dar asta o puteti spune doar voi.
Tin sa spun, tot acum, fara sa va fac sa credeti ca vreau eu sa fac pe lupul moralist, dar din punctul de vedere al celui detasat si impartial, am vazut pe reluare cateva "lupte ilegale". Adica, ce vreau sa spun. Am vazut cum cei intarziati, in loc sa se dea la o parte din fata celor care ii ajungeau cu un tur, nu numai ca nu se dadeau din fata, dar am vazut cum s-au luat la intrecere cu acestia, ajungandu-se pana acolo incat, daca nu ma insel, au mai si intrat in cei cu un tur in fata lor.
Domnilor, cu toate circumstantele atenuante pe care le-ati avea, ba ca a fost lag, ba ca nu v-a aparut steagul albastru (nici mie nu mi-a aparut mereu dar auzeam sunetul motorului, ma uitam in oglinda si ma dadeam la o parte), tin sa reamintesc, inca o data, asa ceva nu se face.
Sus In jos
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Mier Feb 10, 2010 9:23 am

Nick a scris:
Recunosc, gresind sa faca Angelo serverul... dar din moment ce ati spus ca merge bine... am zis ca e bine... dar m-am convins in cursa si nu se va mai repeta si la alte curse...

Robert eu merg tot mana ta... nu mai fac probe in curse... recunosc inca o data ca am gresit... Vreau pana la practice CANADA sa imi dai un raspuns daca ma ajuti cu serverul, ca sa stiu ce sa fac...

Eu nu inteleg de ce va stresati, enervati pentru o cursa, pentru un joc... eu ce sa mai zic ca am pierdut locul 2 din cauza la un intarziat ? Ar trebui sa ii iau gatul acelui intarziat ?! Shocked

Nick pentru mine este un capitol inchis! Exclamation
Sus In jos
Nick
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Mier Feb 10, 2010 12:11 pm

PENALIZARILE PE MONACO SUNT:

NICK SCHUMIX: lovire SORIN, nu se penalizeaza pentru ca l-a asteptat, iar SORIN nu a pierdut pozitia a doua

SORIN:
-- lovire ROBERT (secv. 98): la sicania 11, denumita CHICANE, Robert franeaza in ADITA, dar din spate vine si SORIN si il loveste pe ROBERT, consider lovitura din partea lui SORIN pentru ca avea timp si loc sa ocoleasca incidentul dintre ROBERT si ADITA. --> penalizare 15 secunde, fiindca incidentul s-a petrecut in turul 1
-- lovire EUGEN (secv. 122): dupa un mare carambol iscat de 4 piloti, EUGEN fiind pe loc este lovit de SORIN, aici SORIN putea sa il ocoleasca foarte usor pe EUGEN. Aici SORIN va fi penalizat doar daca BIRTA este de acord.
-- lovire NICK SCHUMIX: dar nu se penalizeaza pentru ca l-a asteptat

GYUPA: lovire SUPERMAN_S (secv. 76): 15 secunde penalizare (actiunea s-a petrecut in turul 1)

VIOLA: lovire ROBERT (secv. 108): 15 secunde penalizare (actiunea s-a petrecut in turul 1)

ADITA:
-- impingere ROBERT (secv. 108): 3 secunde penalizare
-- lovire SUPERMAN_S (secv. 254 - 257): 3 secunde penalizare
-- lovire ANGELO (secv. 757 - 763): 6 secunde penalizare
-- AVERTISMENT: fii mai atent la steagul albastru

SUPERMAN_S: lovire MARIUS la prima curba, penalizare 15 secunde

GEO46:
-- lovire ANGELO (secv. 1109 - 1111): 2 secunde penalizare
-- lovire SUPERMAN_S (secv. 1470 - 1477): 7 secunde penalizare

MARIUS: lovire GYUPA la prima curba, 15 secunde penalizare

VALI: nerespectarea steag albastru in multe randuri, penalizare 10 secunde pe timpul obtinut in calificarile din urmatoarea etapa + avertisment (la a doua abatere vei fi suspendat o etapa)

ANGELO: idem VALI
Sus In jos
adi1618
Organizator GP2
Organizator GP2

Localizare : Targu Mures

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Mier Feb 10, 2010 12:46 pm

Nick a scris:
PENALIZARILE PE MONACO SUNT:

NICK SCHUMIX: lovire SORIN, nu se penalizeaza pentru ca l-a asteptat, iar SORIN nu a pierdut pozitia a doua

SORIN:
-- lovire ROBERT (secv. 98): la sicania 11, denumita CHICANE, Robert franeaza in ADITA, dar din spate vine si SORIN si il loveste pe ROBERT, consider lovitura din partea lui SORIN pentru ca avea timp si loc sa ocoleasca incidentul dintre ROBERT si ADITA. --> penalizare 15 secunde, fiindca incidentul s-a petrecut in turul 1 De acord
-- lovire EUGEN (secv. 122): dupa un mare carambol iscat de 4 piloti, EUGEN fiind pe loc este lovit de SORIN, aici SORIN putea sa il ocoleasca foarte usor pe EUGEN. Aici SORIN va fi penalizat doar daca BIRTA este de acord. De acord

GYUPA: lovire SUPERMAN_S de acord. putea sa franeze mai mult (secv. 76): 15 secunde penalizare (actiunea s-a petrecut in turul 1)

VIOLA: lovire ROBERT (secv. 108): 15 secunde penalizare (actiunea s-a petrecut in turul 1) criminala intrarea

ADITA: de acord
-- impingere ROBERT (secv. 108): 3 secunde penalizare
-- lovire SUPERMAN_S (secv. 254 - 257): 3 secunde penalizare
-- lovire ANGELO (secv. 757 - 763): 6 secunde penalizare
-- AVERTISMENT: fii mai atent la steagul albastru (mare atentie la steagul albastru)

SUPERMAN_S: lovire MARIUS la prima curba, penalizare 15 secunde de acord

GEO46: de acord
-- lovire ANGELO (secv. 1109 - 1111): 2 secunde penalizare
-- lovire SUPERMAN_S (secv. 1470 - 1477): 7 secunde penalizare

MARIUS: lovire GYUPA la prima curba, 15 secunde penalizare de acord

Din pacate am avut lag enorm de mare. mai mult va vedeam prin pereti. asa ca am analizat deciziile lui Nick.
Sus In jos
Sorin
Nou Venit
Nou Venit

Varsta : 32
Localizare : Tileagd

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Mier Feb 10, 2010 1:13 pm

1 cum sa evit cand si robert incerca sa evite sauberul din fata lui........am vrut sa iau pe larga si robert a trebuit si el sa ia pe larg nu mai am avut timp sa evit...........daca nu al incurca sauberul pe robert nu se intampla nimic

2 cum sa evit asta

nu vrea cu astea sa scap de penalizare numa am vrut sami zic si eu parerea.......acept penalizarile ...............o zi buna ne vedem la antrenamente
Sus In jos
Robert83pit
Ziarist
Ziarist

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Mier Feb 10, 2010 1:20 pm

Mie unul mi se par o prostie multe penalizari in conditiile date!Se stie clar k a fost lag!Sorin k si mine si multi alti au avut lag si deci te intreb eu Nick kum poti depasi o masina kare ba este linga tine ,ba este la distanta ba zboara?Poate nu toti au avut lag dar ar trebui sa va dea de gindit!

Sorin nici macar nu stiam k esti in spatele meu in curba aia pt k mai inainte te vazusem kind ai sarit k masina peste parapet!Astea sunt conditiile!Ar trebui sa dea de gindit la multi! Exclamation Mad

2 Pentru cei care inca nu stiu sau uita le mai aduk odata aminte k trebuie sa aibe off urmatoarele: MESSENGER,TORRENT,STRONG DC, FIREFOX SAU INTERNET EXPLORER SAU OPERA, ANTIVIRUSUL !nU AVETI CE VIRUSI SA LUATI!JUCATI PE UN SERVER K CIRCUIT INCHIS!Dupa cum s-a vazut nu este de joaca consecintele le stim k toti in loc de o cursa frumoasa am obtinut altceva! Exclamation
Sus In jos
Nick
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Mier Feb 10, 2010 1:30 pm

Atata timp cat pe reluari nu vad lag, iau deciziile pe care le-am vazut... dar in situatia in care tu (robert) cu adita erati acolo in mijlocul sicaniei, mai bine zis in afara pistei, nu are cum sa fie ceva de genul "te vad in poze", e logic asa ceva, ai zis ca, acest campionat e capitol inchis pentru tine si vad ca tot vii aici si scrii

PS: Si daca nu stiai, Roberte!? Eu nu am luat in considerare loviturile simple, usoare... doar loviturile puternice si care puteau fi evitate.

Ultima editare efectuata de catre Nick in Mier Feb 10, 2010 1:45 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Nick
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   Mier Feb 10, 2010 1:38 pm

Deci Sorine... am pus mai jos incidentul dintre tine si Robert....

Dupa acest incident te-am urmarit sa vad cum iei virajul in acea sicanie. Deci, practic tu ai taiato la greu, dar in acel moment al incidentului tu nu te-ai uitat ca e steag galben (mai mult ca sigur ti-a aparut steagul galben si NU l-ai luat in seama) si nu ai redus viteza, te-ai dus direct in Robert. Daca aveai macar intentia sa il eviti sau sa reduci viteza mai devreme de curba, nu in curba cum ai facut de obicei.
Uite am pus mai jos urmatoarele 3 ture cum ai taiat acea sicanie... toate sunt la fel... aceasi manevra, acelasi cut... exact cum ai vrut sa faci in acel incident

Iar la lovire EUGEN putem sari peste ea, de asta am cerut acordul lu BIRTA... deci acolo nu te voi penaliza. Dar lovirea lu ROBERT ramane valabila
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: MONACO, Monte Carlo   

Sus In jos

MONACO, Monte Carlo
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: GP Romania :: GP Romania - Season 1-
Mergi direct la: